Voda představuje základ života na Zemi. Doslova vše živé, člověka z toho nevyjímaje, obsahuje více než polovinu vody.
V přírodě je «živá voda», zpravidla pouze voda pramenitá. Přírodní procesy nejenže tuto vodu čistí. Díky nim má tato voda také větší blahodárné účinky na náš organismus.
Bohužel ne každý z nás má možnost pramenitou vodu stále pít. Voda z vodovodu, dříve než se dostala do našich domácností, prošla procesem, během kterého došlo k narušení její krystalické mřížky. Může obsahovat značné množství škodlivých látek. Pramenitá, tj. «živá» voda se balená běžně prodává ve všech obchodech, ovšem málo z nás ví, že si ji můžeme snadno a rychle připravit také doma. Podivuhodné je, že ji lze připravit několika různými způsoby.
Voda z tajícího ledu. Profiltrujte obyčejnou vodu, nalijte ji do láhve na pití a vložte na několik dní do lednice. Podržte pak láhev pod proudem horké vody a oddělte kus ledu, který se v láhvi vytvořil. Láhev propíchněte, aby mohla odejít voda z tajícího ledu, která obsahuje škodlivé látky a soli těžkých kovů Doporučuje se také nechat roztát a odejít neprůzračnou část ledu, která tyto škodliviny rovněž obsahuje. Průzračný led pak umístěte do jakékoliv jiné nádoby, kde může roztát.
Křemíková voda. Křemíková voda je voda živá a strukturovaná, která má rovněž baktericidní vlastnosti. Díky těmto vlastnostem se v ní ničí hnilobné bakterie a bakterie vzniklé při rozkladu látek v organismu. Pět kamínků z křemene umístěte na dno třílitrové láhve a zalijte profiltrovanou vodou. Nechte pak stát zakryté po dobu 48 hodin. Poté přelijte vodu do jiné nádoby, ovšem s tím, že vrstvu kalné tekutiny ponecháte na dně. Právě tam se usadily všechny škodlivé látky, které kámen přitáhl. Křemíková voda bude mít ještě blahodárnější účinky na lidský organismus poté, co se zmrazí.
Stříbrná voda. Tzv. stříbrná voda má několikero léčivých vlastností. Ničí patogenní flóru ve střevech, a její konzumace slouží také jako preventivní opatření proti zánětlivým chorobám. Abychom stříbrnou živou vodu získali, je třeba do nádoby obsahující přefiltrovanou vodu umístit pečlivě očištěný stříbrný předmět na několik dní. Ke konzumaci se pak hodí pouze vrchní třetina objemu vody.
Živá voda je člověku prospěšná sama o sobě, ovšem její pozitivní vliv na lidský organismus lze ještě posílit několika způsoby:
1. Když postavíte živou vodu na slunce, vstřebá do sebe sluneční energii;
2. Přeléváním z jedné nádoby do druhé obohatíte vodu kyslíkem.
Živou vodu «do zásoby» je možno uchovávat pouze ve zmrazeném stavu. Poté, co roztaje, uchovává si své blahodárné vlastnosti nejdéle po dobu jednoho dne. Také se nedoporučuje ohřívat ji na více než na 20 stupňů, neboť by tím ztratila své pozitivní vlastnosti.
Jak zútulnit kuchyň
Jedenáct výhod minimalistického životního stylu