Nyní bychom se s vámi podělili o několik užitečných informací týkajících se zdraví a krásy zubů. Například o tom, kolikrát denně je třeba je čistit, aby zůstaly zdravé a uchovaly si zářivě bílou barvu.
Doporučení stomatologů pokud jde o to, jak často zuby čistit, zní: pokud možno po každém jídle. A navíc vždy ráno a večer. Jistá dilemata v tomto směru mají i mnozí zastánci zdravého životního stylu. Například: kdy je vhodnější ráno si čistit zuby? Před snídani nebo až po ní? My se nyní pokusíme na tyto otázky odpovědět, přičemž budeme vycházet z výsledků nejnovějších vědeckých výzkumů.
Začneme ranním čištěním zubů. Panují názory, že je lépe ráno zuby čistit teprve po snídani, neboť se tím z nich odstraní zbytky konzumovaných potravin. A že před jídlem stačí pouze vypláchnout ústa vodou, což napomůže odstranění mikrobů nahromaděných v ústní dutině během noci. Ukazuje se však, že vypláchnutím ústní dutiny vodou se z ní mikrobi neodstraní. Je tedy vhodné použít k výplachu speciální roztok k tomu určený a nebo například heřmánkový čaj.
Poslední výzkumy provedené odborníky z oblasti všeobecné stomatologie ukázaly, že časté čištění zubů, zejména bezprostředně po konzumaci jídla, může mít na zdraví zubů nepříznivý dopad, neboť vede k narušení zubní skloviny.
Kontaktem konzumovaného jídla se slinami se uvolňuje kyselina, která může narušovat dentin. Pokud si tedy čistíme zuby v době do 20 minut po konzumaci jídla, způsobíme tím, že kyselina pronikne ještě hlouběji do zubní tkáně, čímž ji narušuje.
Jaký z toho lze vyvodit závěr? Ráno je možné čistit zuby jak před snídaní, tak také po ní, ovšem s tím, že je třeba ústní dutinu vypláchnout nikoliv jen čistou vodou, nýbrž roztokem s antibakteriálními účinky. Navíc bychom zuby neměli čistit dříve než za 20 minut po jídle.
No a pokud si potrpíme na oslnivě bílý úsměv? K bělení zubů lze použít přírodní prostředky. Nyní vám přiblížíme možnost «domácího» bělení zubů, které je nejen účinné, nýbrž také — na rozdíl od jiných způsobů — velice prospěšné zdraví.
Tento způsob má jistou nevýhodu spočívající v tom, že zuby nelze vybělit najednou a že jejich žádoucí bílou barvu je pak nutno pravidelně udržovat. A nyní již máte na výběr; dva základní způsoby bělení zubů lze stručně charakterizovat následovně:
– rychlý a zdraví škodlivý
– prospěšný zdraví, ale pomalý.
Pro ono «domácí» bělení zubů použijeme sušené listy jahody a heřmánku. Když se ráno probudíme, smícháme po jedné čajové lžičce každé z příměsí. Zalijeme pak sklenicí vařící vody. Než se umyjete, vyčistíte si zuby a případně provedete ještě některé další úkony, nálev stačí vychladnout. Poté je třeba jej scedit a vypláchnout s ním ústa. Příznivé vlastnosti takového nálevu spočívají v tom, že dokáže narušit zubní plak a zabránit jeho novému vytvoření; navíc pomáhá ke zpevňování dásní.
Tento přírodní způsob bělení napomůže tomu, aby váš úsměv byl atraktivní a uchoval se v žádoucím stavu po dlouhá léta.
5 návyků hezké ženy – pro krásu a zdraví
Čas nás dělá krásnějšími