Mimické vrásky, které se u vnějších koutků očí rozbíhají a připomínají sluneční paprsky, patří mezi první vrásky, které se na pokožce obličeje objeví…. Když dívka či žena při pohledu do zrcadla něco takového objeví, první věta, která ji napadne, je: „Tak už začínáš stárnout….“. A začnou se všemožně snažit, aby se jich zbavily. Mnohdy ale volí radikální, avšak ne právě vhodná opatření. A proto jistě nepohrdnou radami, jak se „vraních stop“ kolem očí zbavit s použitím adekvátních metod a prostředků.
Jak známo, je kůže v okolí očí mnohem tenčí než na ostatních částech obličeje. Je totiž takřka zbavena vrstvy podkožního tuku. A navíc projev emocí (zejména těch pozitivních) způsobuje roztahování kůže v této oblasti, kde její elasticita není příliš velká. Je charakteristické, že doba, kdy se „vraní stopy“ objeví, závisí také na tvaru očí. Často je možné vidět mimické vrásky kolem očí dokonce i u žen poměrně mladého věku, které mají zdravou a elastickou pokožku.
S vhodnou péčí o pokožku, která nepochybně může značně přispět k předcházení tvorby vrásek, je vhodné začít již ve starším dorosteneckém věku. Na místě je především zbavit se různých zlozvyků. Věnujeme také dostatek času odpočinku a budeme se pokud možno vyhýbat stresovým situacím. K tomu, abychom jemnou kůži v okolí očí chránily před nepříznivými vlivy okolního prostředí, můžeme použít různé způsoby ochrany:
– nošení tmavých brýlí v době intenzívního slunečního svitu;
– vyloučení mytí či koupání v horké vodě;
– minimální použití mýdla při mytí;
– při odličování okolí očí používání tonik nebo odvarů z léčivých rostlin (nejvhodnější je pro tyto účely heřmánek nebo měsíček); přitom je třeba postupovat jemně a vyhýbat se přílišnému napínání jednotlivých kožních partií;
-omezování práce na počítači,
Dále uvádíme některá doporučení na přípravu směsí, jež mohou pomoci vyhlazení vrásek kolem očí:
• Rostlinné (éterické) oleje. Účinným prostředkem boje proti mimickým vráskám jsou tekutiny vymačkané z některých olejových rostlin, mezi které patří: kakao jojoba, pecky meruněk a broskví nebo mandle.
• Šťáva z rostliny aloe vera. Tato rostlina je známá díky svým léčivým vlastnostem. Šťáva z aloe vera má tonizační účinek, působí hydrataci pokožky a činí ji elastickou a hladkou. Čerstvě vymačkaná šťáva se nanáší na problémovou oblast na noc. Není třeba ji smývat. Ba naopak: doporučuje se ponechat ji na pokožce po celou noc.
• Kořen petržele. Čerstvý oddenek se rozmělní a smíchá se smetanou nebo s olivovým olejem ve stejném objemovém poměru. Vzniklá hmota se nechá odstát po dobu 15 minut a poté se použije jako maska, která se aplikuje zhruba na dobu jedné hodiny. Poté se smyje teplou vodou.
• Chřest. Utržená část rostliny se rozmělní a vymačká se z ní šťáva. Poté se přidá mandlový olej (v poměru 1:1) a důkladně se rozmíchá. Takto vzniklá směs se pak aplikuje na víčka na dobu zhruba půl hodiny.
Pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, můžete vyzkoušet některé z procedur nabízených salony krásy, které vás dokážou zbavit i hlubokých a mnohočetných vraních stop. Existují různé možnosti a je čistě na vás, pro kterou se rozhodnete.
Čas nás dělá krásnějšími
Co na tom záleží, kolik je mi let?